Jedno z jego rodziców niedawno umarło

Kolejny ogromnie niebezpieczny moment to zgon jego matki czy ojca. Skok na bok może stanowić reafirmację życia w obli­czu śmierci. Czasem śmierć rodziców działa jak zwolnienie hamulca, który do tej pory go wstrzymywał. Nie ma już matki czy ojca, którzy by potępili jego postępowanie, dlatego uważa, że może sobie pozwolić na zdradę. Reakcja Harveya to kolejne wytłumaczenie romansu w okresie żałoby. Harvey uważał, że żona nie okazuje współczucia, jakiego oczekiwał. Była przyja­ciółka, która skontaktowała się z nim na wieść o śmierci jego matki, wkrótce stała się jego kochanką.

Uważa się za nieudacznika.

Mężczyzna, który nie odnosi sukcesów w pracy, może pró­bować uratować słabnące poczucie męskiej dumy, znajdując sobie partnera jednej lub drugiej płci. Nawet często się to zdarza, że mężczyzna, który ma problemy w pracy, nawiązuje związek homoseksualny. Brak sukcesów w pracy sprawia, że mężczyzna traci poczucie ważności, natomiast świadomość, że zdołał pod­bić kobietę (czy mężczyznę), często mu je przywraca.

Romans może wręcz stanowić próbę przeniesienia walki z pola zawodowego na osobiste. Oto przykład, który zaczerpnę­łam z rozmowy z pewnym mężem, który opowiadał o okresie w swoim życiu, gdy czuł, że wszystko mu się wymyka z rąk:

- Dochody miałem bardzo niskie i zazdrośnie patrzyłem na innych mężów mających lepszą pracę i lepsze zarobki. Odbija­łem im żony – kobiety, które miały forsy jak lodu, mnóstwo służby, cieszyły się poważaniem w środowisku. W pewnym sensie przez nie odkuwałem się na mężach i kochając się z ich żonami, nalegałem na naprawdę świński seks. Potrzebna mi była dziwka w łóżku – i właśnie dziwki z nich robiłem. Rozmawia­łem z nimi tylko o seksie. Namawiałem do wręcz idiotycznych pozycji.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.