Jest maniakiem pracy, który nie chce okazać uczuć

Mężczyzn, którzy żyją dla pracy i których krępuje okazywa­nie uczuć, może pociągać seks pozamałżeński. Doktor Frank S. Pittman z Atlanty, psychoanalityk zajmujący się terapią małżeń­ską tłumaczy, że tacy mężczyźni ?lubią seks, nawet uważają go za coś zdrowego, lecz kobiety dla nich się nie liczą. Wszelkiego rodzaju uczucia należy przezwyciężać lub ignorować – uczucia nie pasują do równania. A seks bez obciążenia emocjonalnego szybciej znajdą poza domem”.

Zna mężczyzn, którzy romansują.

Liczne badania wykazały, że znajomość z osobami nie do­chowującymi wierności może podsunąć mężczyźnie różne po­mysły, które następnie zrealizuje.

Pewien biznesmen powiedział mi, jak po ośmiu latach mał­żeństwa rozpoczął serię romansów. Kiedy przeprowadził się do nowej dzielnicy, poznał grupkę żonatych biznesmenów, którzy razem chodzili do barów podrywać dziewczyny. Zaczął im towarzyszyć i już wkrótce sam też przeżywał przygody erotycz­ne. James Vaughan w książce Beyond Affairs pisze, że zaczął romansować, dopiero kiedy żonaty przyjaciel przedstawił go swojej kochance.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.