Jesteś w ciąży

Ciąża to okres, kiedy mężczyźni często zdradzają swe żony. Masters i Johnson na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzili, że wielu mężczyzn właśnie wtedy rozpoczyna ro­manse.

Niektórzy przyszli ojcowie w ten sposób reagują na zmianę w wyglądzie ciężarnej żony. Niektórzy mogą zaczynać identy­fikować żonę z matką przez co przestaje ona być dla niego seksualnie pociągająca. Jeszcze inni czują się uwięzieni, schwy­tani w pułapkę i podświadomie szukają nowych wrażeń.

Gwiazda rocka, Rod Stewart, miał romans z dwudziestodwu­letnią modelką w czasie, gdy Kelly Emberg, jego partnerka, z którą żył od trzech lat, spodziewała się dziecka.

- Odejście z inną kiedy byłam w ciąży, to najpodlejsza rzecz, jaką mógł mi zrobić! – krzyknęła rozdrażniona panna Emberg, wyrażając w ten sposób uczucia innych kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji.

Właśnie urodziłaś dziecko.

Ojcostwo to również sytuacja, kiedy często rozpoczyna się związek poza łożnicą małżeńską. Reakcja Petera jest typowa. Niecierpliwie wyglądał przyjścia na świat swego pierwszego dziecka, lecz wkrótce po narodzinach Jonathana poczuł się zaniedbywany. Uważał, że żona już nie skupia na nim całej swej uwagi, jak to bywało dawniej, ale koncentruje się wyłącznie na niemowlęciu. Dotknięty, pozbawiony tego, co uważał za należne sobie, wdał się w krótki romans ze współpracowniczką.

Tego typu romanse stanowią też często reakcję na niepokoje związane z nowymi obowiązkami, jakie przynosi ze sobą ojco­stwo.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.