Wygląda na przygnębionego

Terapeuci stwierdzili, że mężczyzna cierpiący na depresję wręcz szaleńczo zaczyna nawiązywać romans za romansem. Choć nie zdają sobie z tego sprawy, w ten właśnie sposób podświadomie pragnie odzyskać dobre samopoczucie i pewność siebie.

Twoje małżeństwo przestało być szczęśliwe, straciliście ze sobą kontakt.

Chyba najważniejszym powodem, który może sprawić, że twój mąż nawiąże romans, jest atmosfera panująca w waszym małżeństwie. Związek, któremu towarzyszy nieustanna walka, brak szczęścia albo przez waszą niemożność porozumienia się stał się nie do zniesienia, to idealna sytuacja do rozpoczęcia romansu.

Niezależnie od tego, czy to skutek projekcji męża, czy ma prawo do takich oskarżeń, kiedy mężczyzna czuje się odrzucony, krytykowany, lekceważony, kiedy zarzuca ci, że jesteś tak zaabsorbowana swoją osobą, że nie zwracasz uwagi na jego potrzeby, że doceniasz wyłącznie wartości materialne, dochodzi do wniosku, że w niczym do siebie nie pasujecie, oznacza to, że dojrzał do przygody erotycznej.

Oczywiście, rozczarowanie tobą może się pojawić dopiero, gdy romans z inną kobietą już dawno się zaczął. W takiej sytuacji brak szczęścia w małżeństwie stanie się wymówką.

Mężczyzna zacznie ci stawiać różne zarzuty, byle tylko uspra­wiedliwić swoją zdradę.

Zasadniczo brak poczucia szczęścia i niedopasowanie muszą być naprawdę dotkliwe, by stać się przyczyną wiarołomstwa. Jeśli mężczyzna czepia się najmniejszego drobiazgu, może po prostu szukać wymówki, która pozwoli mu z czystym sumie­niem zaciągnąć kogoś do łóżka.

Jedno z was groziło odejściem.

Jeśli w czasie kłótni któreś z was zagroziło, że odchodzi – niezależnie od tego, czy rzeczywiście miało taki zamiar czy nie – miej się na baczności! Na podstawie jednego z badań stwier­dzono wyraźny wzrost niewierności, gdy ostra wymiana zdań kończyła się groźbą: ?Rzucę cię”.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.