LĘK PRZED POWROTEM DO GRONA SAMOTNYCH

Charlotta chodzi z Warrenem od czterech lat. Widują się raz, dwa razy w tygodniu lub co drugi tydzień. Szaleje za nim, podczas gdy on doprowadza ją do szaleństwa, gdyż nie odwza­jemnia jej uczuć i Charlotta nie ma wątpliwości, że spotyka się z innymi kobietami. Lecz czas spędzony wspólnie jest tak cudowny, że dziewczyna zapomina o bólu, który ją nęka pomię­dzy randkami, gdy zastanawia się, kiedy Warren zadzwoni – jeśli w ogóle to uczyni – albo czy w ostatniej chwili nie odwoła randki, jak to mu się czasem zdarza, i co to za kobietę nad nią przedkłada. Warren lubi Charlottę, ale nie zamierza się z nią wiązać na stałe. Ceni swoją wolność.

Charlotta wie o tym, ale nie chce tego przyjąć do wiadomości. Mami się, że jeśli wystarczająco długo wytrzyma w tym związku, Warren w końcu porzuci tamte kobiety i na zawsze już będzie jej. Na razie jednak spotyka się z nim, w jego obecności nigdy nie narzeka, bojąc się, by to go nie odstręczyło, wytrwale próbuje zrobić na nim wrażenie i mu się przypodobać. Wydaje mnóstwo pieniędzy na ubrania i kosmetyki, gotuje wyszukane posiłki, by w ten sposób udowodnić mu, jak cudowną byłaby żoną. Warren bierze pełnymi garściami to, co Charlotta mu ofiarowuje, podczas gdy ona mimo swych nieustannych wysiłków nie dostaje tego, co pragnie: wierności i stałości. W rezultacie Charlotta kształtuje własny los: tkwi przy niewiernym mężczyźnie w związku, który donikąd nie prowadzi. Ale dzięki temu nie musi się rozglądać za innym mężczyzną i nie jest samotna. Bez mężczyzny czuje się zagubiona. Nie wątpi, że jeśli wypuści z rąk Warrena, drugiego partnera nie znajdzie, a przynajmniej nie tak atrakcyjnego jak on. Godzi się ze zdradami i tymczasowością związku, bowiem śmier­telnie się lęka powrotu do samotności.

Wiele polujących na partnera kobiet wiąże się z mężczyzna­mi, którzy do nich się nie przywiązują nie kochają ich i spoty­kają się z innymi. Choć związek przynosi im wyłącznie cierpie­nie, trwają w nim, zniosą ze strony mężczyzny wszystko i w ten sposób mają udział w tym, co je spotyka. Podobnie jak Charlotta wybiorą nieszczęśliwy związek niż samotność.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.