Czy jest gotów spojrzeć na problemy także i z twojego punktu widzenia?

Nikłe są szanse, że zmieni się mężczyzna, który uparcie i zdecydowanie odmawia wczucia się w twoją sytuację, którego obchodzi wyłącznie jego własna osoba. Możesz liczyć na to, że się zmieni, jeśli nie tylko przyjmie twój punkt widzenia, ale też potrafi wzbudzić w sobie współczucie dla ciebie. Innymi słowy, jest zdolny do empatii, dostrzega twoje potrzeby i przeżycia.

Czy potrafi przyznać, że czasem się myli?

Aby człowiek się zmienił, musi dostrzegać, że nie jest nieomylny i zdawać sobie sprawę, że czasem będzie musiał przyznać się do popełnienia błędu. Ktoś, kto wiecznie upiera się, że ma rację, nie jest zdolny do kompromisu, negocjacji ani ugięcia się na tyle, by można było na tej podstawie odbudować związek i zmienić jego samego.

Czy jest gotów cię wysłuchać?

Aby choć trochę cię zrozumieć, musi spokojnie pozwolić ci się wygadać i uważnie słuchać tego, co mówisz. Nie może wiecznie ulegać pokusie przerywania ci, przekrzyczenia cię, nie przyjmowania do wiadomości tego, co mówisz albo lekceważe­nia twoich słów.

Czy jest gotów spojrzeć w głąb siebie?

Aby poradzić sobie z problemem, który ma związek z jego romansem, będzie musiał zajrzeć w siebie, przekonać się, co tak naprawdę czuje i myśli. Musi być gotów uznać, że oboje macie wewnętrzne życie, które często kieruje waszym postępowaniem.

Czy potrafi się z tobą porozumiewać albo czy jest gotów się tego nauczyć?

Mężczyzna, który się nie odsłania, również się nie zmieni. Skrywa swe uczucia nie tylko przed tobą ale i przed sobą. Przyczyny swojej zdrady zrozumie wyłącznie wtedy, gdy spróbuje się otworzyć i mó­wić szczerze, dzięki czemu oboje lepiej go zrozumiecie. Mówiąc o porozumieniu mam na myśli, że twój partner jest gotów rozmawiać o swoich osobistych sprawach: uczuciach, nadziejach, triumfach i klęskach, oczekiwaniach, lękach, słabych punktach. Oznacza to, że będzie gotów mówić i o bolesnych kwestiach. Oznacza to również zrozumienie przez was faktu, że on jako mężczyzna może mieć uczucia inne niż ty jako kobieta. Wtedy jest szansa, że różnice płci i nastawień przestaną was dzielić i że pogodzicie się z nimi w kon­tekście waszego związku.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.