Czy jest gotów zerwać z kochanką?

Jest to po prostu niemożliwe, by twój mąż bez końca ciągnął swoje romanse i jednocześnie był gotów do podjęcia kroków mają­cych poprawić stosunki między wami. Jeśli rzeczywiście zerwie z kochanką, pamiętaj, że przez jakiś czas może boleć z tego powodu. Choć jego pragnienie uratowania waszego związku płynie ze szcze­rego serca, ma prawo czuć się przygnębiony, od czasu do czasu myśleć o kochance, a nawet za nią tęsknić, mimo że się z nią nie widuje. Postaraj się być dla niego wyrozumiała i pamiętaj, że to minie. Niektórzy mężczyźni nadal dzwonią do partnerek, z którymi się rozstali, choć już się z nimi nie spotykają. A ponieważ w ten sposób utrzymuje się między wami dystans (ta druga nadal stanowi dla mężczyzny emocjonalny bufor oddzielający go od ciebie), twój mąż musi być gotów zerwać i tego rodzaju kontakt, choćby uważał go za ?niewinny”, gdyż nie łączy się z nim pożycie seksualne.

Czy potrafi na tyle panować nad swoimi zachciankami, by umieć zrezygnować z natychmiastowej satysfakcji na rzecz bardziej długofalowych osiągnięć?

Mężczyzna, który ulega swoim zachciankom, bardzo szybko ponownie wplącze się w romans, nawet gdyby najszczerzej cię kochał albo się zaklinał, że na wieki już zerwał z niewiernością Pokusy czają się wszędzie, a jemu brak silnej woli, by się im oprzeć. Poza tym odbudowywanie waszego związku nie potrwa jeden dzień i mężczyzna musi zdawać sobie sprawę, że mimo trudnego początku, na końcu drogi czeka go nagroda. Musi czuć, że nowy, przynoszący rozkosz związek nie jest wart, by z tego powodu zaniechać wytrwa­łego działania, które ma zaowocować lepszą więzią z tobą.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.