Czy twój mężczyzna może się zmienić?

Kathy spotyka się z Peterem od ośmiu miesięcy. W tym czasie spędzali razem każdy weekend, a także jedną, dwie noce w cią­gu tygodnia. Doskonale do siebie pasują, podobają im się te same książki i filmy, lubią tych samych ludzi, mają podobne temperamenty. Jest tylko jeden problem – i to ogromny. Ostat­nio Kathy odkryła, że Peter ją zdradza. Powiedziała mu o tym, a jego odpowiedź sprawiła jej prawie taki sam ból jak sama zdrada. Peter przyznał się, że sypia z innymi kobietami, lecz zapewnił, że one nic dla niego nie znaczą. Zdarzyło się to raz albo dwa i to wszystko, zapewnił, że tylko Kathy się dla niego liczy.

- Nic na to nie poradzę, Kathy – oświadczył. – Kocham cię, lecz nie potrafię ci dochować wierności seksualnej. Zawsze potrzebowałem wielu partnerek, nie potrafię sobie siebie wyob­razić jako mężczyzny jednej kobiety. Cieszy mnie, że nasz związek jest taki udany, a w przyszłości chciałbym się ożenić i mieć dzieci, lecz kobieta, która zostanie moją żoną, musi mnie przyjąć takim, jakim jestem. Podejrzewam, że podobnie było w małżeństwie moich rodziców. Matka nauczyła się nie robić szumu wokół romansów ojca i była z nim szczęśliwa. To napra­wdę możliwe, Kathy, uwierz mi.

Kathy kocha Petera, lecz nie potrafi zaakceptować takiego stanu rzeczy. Nie może się pogodzić z tym, że jej chłopak sypia z innymi. Nie chce naśladować postępowania jego matki. Chce, by Peter się zmienił i był jej wierny.

Maureen była żoną Steve’a od piętnastu lat. Od dwóch miesięcy dzwoni do niej jakaś kobieta, która oświadcza:

- Twój mąż mnie kocha, a ty jesteś paskudną suką – po czym odkłada słuchawkę.

Kiedy Maureen powiedziała mężowi o tych telefonach, przy­znał, że przez wiele lat romansował z tą kobietą, ale niedawno zakończył ten związek. Dodał, że od tamtej pory kochanka prześladuje go w biurze, na przemian grożąc mu albo błagając, by do niej wrócił. Maureen była wstrząśnięta, ale nie zaskoczo­na. Już od jakiegoś czasu podejrzewała męża, lecz nie poruszała tego tematu. Choć Steve zapewnia, że z tamtą kobietą wszystko skończone, i błaga Maureen o wybaczenie, ona wątpi, czy mąż naprawdę się zmienił. Chce, by jej był wierny, ale boi się, że w przyszłości również może ją zdradzać.

Peterowi rzeczywiście może być ogromnie trudno zmienić się i zacząć dochowywać wierności Kathy, podczas gdy Steve, gdyby Maureen potrafiła stworzyć odpowiednią atmosferę, mó­głby pozostać jej wierny do końca ich małżeńskiego życia.

W jaki sposób możesz stwierdzić, czy twój mężczyzna może się zmienić albo nie? Oto siedemnaście wskazówek, które pomogą ci ocenić jego charakter.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.