Nie trać godności

Nie czołgaj się przed nim, nie błagaj, nie wpadaj w histerię. Zwykle na mężach robi ogromne wrażenie atmosfera szacunku do siebie, niezależności, która będzie cię otaczać. Szlochy, jęki, nie kontrolowane wybuchy wściekłości, ?pękanie” czy żałosne zachowanie tylko go od ciebie odstręczą, tak że odsunie się jeszcze dalej. Jeśli uda ci się w tym trudnym okresie trzymać się w garści i polegać na własnych siłach, potem skuteczniej odbu­dujesz swoje życie, niezależnie od tego, czy mąż potwierdzi czy też nie wolę pozostania z tobą.

Nie popadaj w defetyzm

Nie możesz dopuścić do tego, by myśleć i zachowywać się jak bezbronna ofiara. Postanów sobie, że przejmiesz panowanie nad sytuacją i coś z nią zrobisz.

Przestań widzieć w romansie męża same czarne strony. Po­traktuj to jako sygnał do poprawienia waszego małżeństwa, naprostowania rzeczy, które mogły się popsuć, uporania się z problemami, które wcześniej zaniedbywaliście.

Nie traktuj męża jak obrzydliwego oszusta. Postaraj się zobaczyć w nim człowieka, który szukał rozwiązania nękające­go go problemu – nawet jeśli wybrany przez niego sposób tak cię zabolał.

Zamiast zadręczać się podejrzeniami, co mogło zajść między nim a tamtą spróbuj od tej pory myśleć wyłącznie o teraźniejszości. Od czego zacząć? Jak poprawić wasze sto­sunki?

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.