W rozmowach z mężem nie wyrażaj się obelżywie

Wiele zranionych kobiet, nawet jeśli nie dzwonią do tej drugiej i nie każą jej się odczepić od męża, często nie przebiera w słowach mówiąc na jej temat. Nazywa ją niemoralną podstę­pną intrygantką, dziwką, złodziejką cudzych mężów itp. Takie postępowanie z pewnością jeszcze bardziej pogłębi przepaść między tobą a mężem, a przy tym często sprowokuje go do bronienia kochanki.

Nie sądź, że tylko ty cierpisz

Jasne – myślisz sobie – ja rozpaczam, a ten drań sobie używa za wszystkie czasy z tą babą.

Nie zawsze. Twój mąż, nawet jeśli w tym momencie uważasz go za nic niewartego łajdaka, też może nie być najszczęśliwszy; często czuje się zagubiony, zawstydzony albo zażenowany. Bolą go oskarżenia, jakimi go zasypujesz, nęka go straszliwe poczucie winy, opłakuje koniec tamtego związku, jeśli postanowił go ze­rwać. Jest zły, że pewne rzeczy w waszym małżeństwie pchnęły go do zdrady, a kochanka wylewa na niego dokładnie takie same żale i złość, jak ty. Tak samo jak i ty może się lękać, że wasze małżeństwo nie wytrzyma tego kryzysu. Możliwe, że się zasta­nawia, po co w ogóle wplątał się w ten romans. Pewien męż­czyzna opowiadał, że taka sytuacja wywołała u niego depresję:

- Wiedziałem, że źle robię. Miałem wyrzuty sumienia, że krzywdzę żonę i dzieci, ale próbowałem podejść do sprawy racjonalnie. W końcu zacząłem pić, by sobie poprawić nastrój.

Wielu wiarołomnych mężczyzn próbuje w ten właśnie spo­sób zagłuszyć gnębiące ich poczucie winy. Nawet jeśli nie potrafisz się zdobyć na współczucie, spróbuj przyznać mu prawo do jakichś ludzkich uczuć.

Nie idź do łóżka z innym mężczyzną

Wiele kobiet uważa, że kara powinna równać się zbrodni. Wdanie się w romans w odwecie na niewiernym mężu, na dłuższą metę może okazać się najbardziej destrukcyjną rzeczą jaką mogłaś zrobić, choć na pewien czas zapewni ci poczucie zwycięstwa. Jasne, w ten sposób potwierdzisz, że nadal jesteś atrakcyjna i pod­reperujesz stan swojego ego, ale równocześnie możesz rozpocząć błędne koło gry wet za wet i sprawisz, że twój mąż będzie czuł się usprawiedliwiony, gdy zacznie romansować z następną kobietą. Twoim celem nie powinna być zemsta, raczej powinnaś dążyć do tego, by ta sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.