Nie rób z siebie sierżanta śledczego

Znałam kobiety, które szperały w szufladach i szafach swo­ich chłopaków, czytały ich listy i sprawdzały notesy z adresami, szukając dowodów zdrady. Inne śledziły swoich partnerów, wydzwaniały do nich w środku nocy, by sprawdzić, czy są w domu, podpytywały jego kolegów. Rzadko zrobiły to, co zrobić powinny. Oto co ci radzę:

Porozmawiaj z nim o swoich podejrzeniach

Niektóre kobiety lękają się zadać mężczyźnie, z którym są głęboko związane, pytanie, czy spotyka się z innymi kobietami. Pozwalają by nękały je podejrzenia, którymi się zadręczają. Musisz być otwarta i bezpośrednia. Nigdy nie wierzyłam w zbawcze skutki milczenia – przynosi ono więcej szkód niż korzyści. Poza tym, biorąc jeszcze pod uwagę zagrożenie AIDS, nie sądzę, by w ogóle pozostawał ci jakiś wybór. Jego obyczaje seksualne mogą stanowić zagrożenie dla twojego zdrowia.

Dlatego musisz poruszyć ten temat. Jeśli chcesz, by to zabrzmiało dyplomatycznie i niegroźnie, wykorzystaj lęk przed AIDS jako pretekst. Powiedz, że boisz się tej choroby, w związ­ku z tym musisz wiedzieć, czy twój chłopak ma inną partnerkę oprócz ciebie. Obecnie prawie każdy mężczyzna uzna zasadność twoich żądań. W ten sposób możesz bezpiecznie rozpocząć rozmowę, która dostarczy ci odpowiedzi na pozostałe pytania dotyczące jego stosunku do wierności.

Spytaj, jaki charakter ma ten drugi związek

Czy spotyka się tylko z jedną kobieta? Czy widuje się z nią od czasu do czasu czy też regularnie? Co ona dla niego znaczy? Im głębiej jest zaangażowany w drugi związek, tym poważniej musisz się zastanowić, co właściwie do siebie czujecie. Może się okazać, że mniej niż ty, on czy oboje sądzicie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.