Nie zachowuj gniewu ani urazy

Jeśli obieca, że przestanie się spotykać z kochanką lub ko­chankami, i dotrzymuje słowa, przestań w głębi ducha nieustan­nie rozważać jego zdradę i, na miłość boską, pod żadnym pozorem nie rób z siebie wielkiego inkwizytora, który nieustan­nie sprawdza każdy jego ruch. Potraktuj tamtą zdradę jako coś, co zdarzyło się w przeszłości, i dalej buduj wasze wspólne życie.

Powiedz mu, że między wami wszystko skończone

Jeśli obiecuje, że przestanie romansować, a okaże się, że kłamie, pora zerwać ten związek. Nie wycofuj się ze swoich żądań, nie pozwól, by nieustannie cię oszukiwał. Chyba nie chcesz po kres swoich dni tkwić u boku zakłamanego kobiecia­rza?

Nie wracaj do niego

To naturalne, że po zerwaniu człowiek czuje się samotny, tęskni za partnerem i czasem w desperacji chce do niego za­dzwonić. Opłakujesz go, co jest zupełnie normalne po związku, który trwał jakiś czas i w który zaangażowałaś uczucia. Będziesz przechodziła trudne chwile, ale nie ulegnij pokusie wrócenia do niego na jego warunkach. Oznaczałoby to godzenie się z nie­wiernością. A gdy ręka sama bierze słuchawkę i zaczynasz wykręcać jego numer, wykręć numer przyjaciółki. Albo, jeśli chcesz ten ostatni raz posłuchać jego głosu, zadzwoń, kiedy jest w pracy i posłuchaj nagrania na automatycznej sekretarce, a po­tem odwieś słuchawkę. Możesz sobie na to pozwolić jeden, jedyny raz. Kolejne to masochizm albo zadręczanie się.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.