Czy twój partner wygląda inaczej?

Przesadne zainteresowanie swym wyglądem to dość wyraźny znak, że mężczyzna coś kręci na boku. Mąż wreszcie zrzuci zbędne kilogramy, zacznie ćwiczyć w siłowni, kupi nowe ciu­chy, zacznie się ubierać w bardziej młodzieżowym stylu, zafun­duje sobie nową bieliznę: zamiast starych, wypchanych kaleso­nów będzie nosił obcisłe, kolorowe slipki; zacznie zasłaniać ?pożyczką” łysy placek na czubku głowy, zdecyduje się farbo­wać siwe włosy, stare, poważne okulary w rogowej oprawie zamieni na modne, złocone druciaki. Żyjesz z nim od lat albo dawno już zaakceptowałaś go takim, jakim jest, więc zazwyczaj nie na twój benefis zaczął tak o siebie dbać.

Nagłe zniknięcie obrączki z palca może uruchomić dzwonek alarmu, jak to się stało w wypadku pewnej kobiety, która tak się skarżyła Ann Landers:

?Parę lat temu mój mąż zdjął obrączkę, twierdząc, że to niebezpieczne przy jego pracy (pracuje na budowie). Po jakimś czasie w ogóle przestał ją nosić.

W ubiegłym roku po powrocie z bożonarodzeniowego przy­jęcia w firmie na palcu miał bardzo kosztowny złoty sygnet, który – jak wyjaśnił – podarowała mu Lyn, młoda kobieta, również pracująca w tej firmie. Od tamtego dnia ani razu nie zdjął z palca sygnetu.

Jakim cudem noszenie sygnetu nie stanowi zagrożenia przy pracy? – zapytałam. Stwierdził, że nie chciałby obrazić Lyn, gdyby przypadkiem się na nią natknął, a nie miałby sygnetu.”

Zwykle mężczyźni nie są tak bezwzględni i głupi. Jeśli wobec innych kobiet odgrywają kawalerów, zdejmują obrączkę, ale bardzo się pilnują, by znalazła się z powrotem na palcu, nim wrócą do domu. Paru nieszczęśników zgubiło obrączki, które wypadły im z kieszeni podczas którejś z eskapad. Pewien zroz­paczony mieszkaniec Manhattanu spędził wiele godzin, próbu­jąc wydostać obrączkę spod kratki w metrze, gdzie wpadła mu, kiedy wsuwał ją na palec w drodze powrotnej do domu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.