Komplementujcie się

Partnerom często bardzo łatwo przychodzi narzekanie, lecz skutecznie zapominają o potrzebie chwalenia. Dzięki pochwa­łom zwraca się uwagę na to, co w związku pozytywne – rzecz zawsze bardzo ważna, a szczególnie w trudnym okresie wycho­dzenia z kryzysu. Kiedy podziwiasz coś, co partner wspaniale zrobił lub robi, nawet jeśli to drobiazg, powiedz mu o tym. Uważaj na fałszywe pochwały. Łatwo wyczuć w nich kłamstwo. Twoje pochwały powinny się rodzić z autentycznego podziwu.

Zacznijcie robić rzeczy, które obojgu wam sprawiają przyjemność

Każde z was powinno zrobić listę rzeczy – wszystko, co ci przyjdzie do głowy – na które ma teraz ochotę albo o których zawsze marzyło. Porównajcie listy. Wybierzcie czynności, spra­wiające wam obojgu przyjemność i od nich zacznijcie.

Wzajemnie podnoście się na duchu

Twój partner musi codziennie dać ci w jakiś sposób do zrozumienia, że zależy mu na związku z tobą – a jest to rzecz, którą w okresie bezpośrednio po romansie powinnaś słyszeć nieskończone ilości razy. Ty zaś musisz mu dać do zrozumienia, że odbudowanie waszego związku i przyszłości liczy się dla ciebie najbardziej i że jesteś gotowa zapomnieć o tym, co było.

Niech zrobi coś jako zadośćuczynienie

Niektóre pary przekonały się, że to czyni cuda w procesie uzdrawiania związku. Pewien mąż zafundował żonie nowe meble w sypialni, bo tam podejmował swoją przyjaciółkę. Inny w formie zadośćuczynienia za przelotny romans zabrał swoją wieloletnią partnerkę w długo obiecywaną podróż do Chin. Zadośćuczynieniem stawały się nowe futra, zwierzęta, samocho­dy, nawet nowe domy. Wyjątkowo skuteczne okazują się wspól­ne wyjazdy, stanowią bowiem okazję dzielenia się przyjemno­ściami i spędzania czasu tylko we dwoje. Musi być to raczej gest, który wyjdzie z jego strony, a nie spełnienie twojego żądania. Dzięki takiemu zadośćuczynieniu oboje partnerzy mają uczucie, że rachunki zostały w pewnym sensie wyrównane.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.