ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

Uporanie się z bólem


Kiedy ból, jaki sprawił ci jego romans, bierze górę, czasem rzecz tak prosta jak rzucenie się na łóżko i głośny płacz pomaga go ukoić. Jeszcze skuteczniejszym sposobem poradzenia sobie z jego nagłym przypływem jest działanie. Posprzątaj bałagan w piwnicy, zgłoś się do pomocy przy jakimś konkretnym zada­niu w waszej parafii, umów się na lunch z przyjaciółką która zawsze potrafi cię rozbawić. Zapewniam cię, że jeśli sama nie będziesz go uparcie podtrzymywała, ból po jakimś czasie ustąpi.

Odbudowanie zaufania do partnera

Jak to zrobić? – pytasz. – Jak mogę mu zaufać, skoro mnie tak skrzywdził?

To nie będzie łatwe i nie przyjdzie z dnia na dzień, ale jeśli naprawdę tego chcesz, możesz odzyskać zaufanie do partnera. Wszak pod pewnymi względami nadal można mu ufać. Ma wiele pozytywnych cech i właśnie na nich musisz się skupić. Wiesz na przykład, że mogłabyś na niego liczyć, gdybyś zacho­rowała. Albo że utrzymywałby cię, gdybyś straciła pracę. Że znalazłabyś w nim wsparcie, gdyby umarło któreś z twoich rodziców. A w razie wypadku przyszedłby ci z pomocą. Ilekroć myślisz sobie, że już nigdy więcej nie zdołasz mu zaufać, weź to wszystko pod uwagę.

Innym bardzo ważnym czynnikiem w odbudowywaniu two­jego zaufania jest szczerość partnera względem ciebie. Jeśli może przysiąc, że od tej pory będzie z tobą szczery i będzie unikał kłamstw czy niedomówień, stopniowo nabierzesz do niego zaufania. Jeśli chce ci pomóc zaleczyć rany, jakie zadał jego romans, musi się też nauczyć sam podawać ci rozkład swoich zajęć. Jeśli okaże się, że powinien dłużej popracować, musi pamiętać, by do ciebie zadzwonić, wyjaśnić ci to i podać numer, pod którym możesz go zastać, byś nie musiała się zamartwiać i podejrzliwie zastanawiać się, co on teraz knuje. No i oczywiście nie może flirtować z innymi kobietami, nawet jeśli nie zamierza się dalej posuwać. Musicie też sobie uświadomić, że zaufanie dotyczy was obojga. Jeśli na przykład nie zrobisz czegoś, na co twój partner liczył, zarzuci ci, że i na tobie nie zawsze można polegać. W ten oto sposób zaufanie staje się rzeczą nad którą oboje musicie pracować.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.