STWORZENIE PUNKTU WYJŚCIA

Postaraj się pozytywnie spojrzeć na jego romans

Terapeuci nazywają to przetworzeniem. Zamiast oddawać się cierpieniu i myśleć o jego zdradzie, spojrzyj na sprawę inaczej. Na przykład romans świadczy o tym, że twój partner jest w pełni sił. Albo romans udowodnił, że twój partner nadal potrafi się podobać. Miło być atrakcyjnym. Nie szydź. Jeśli naprawdę chcesz sobie pomóc, naucz się patrzeć na sprawy inaczej. Razem przedyskutujcie nowe wyniki.

Rozmawiajcie o tym, co dobrego jest w waszym związku

W tym trudnym okresie, gdy stajesz w obliczu kryzysu oraz groźby rozpadu waszego związku i więzi, koniecznie trzeba myśleć o tym, co dobre, i mówić o tym. Jeśli podziwiasz inte­ligencję swojego partnera, jego urok osobisty, dzięki któremu wszyscy dobrze się czują w jego towarzystwie, jego łagodność, poczucie humoru, powiedz mu o tym. Jeśli on uważa cię za ciepłą pełną serdeczności osobę, człowieka, na którego można zawsze liczyć, wspaniałą organizatorkę, genialną matkę, też powinien ci o tym powiedzieć. Jeśli lubicie podróżować, rozma­wiać o filmach, które oglądaliście, razem siedzieć w milczeniu przed kominkiem, nie lekceważcie tego.

Zrób listą rzeczy, które nadal was łączą

Gdyby któreś z was – albo oboje – o tym zapomniało, to taka lista przypomni wam o tym, co was nadal łączy. Porównaj swoją listę z listą partnera i sprawdź, które punkty się powtarzają.

Wspominaj dobre czasy

Wyciągnij stare albumy ze zdjęciami, jeśli to pomoże. Wspo­minaj z rozmarzeniem wasz miodowy miesiąc, wspólne waka­cje, wszelkie wydarzenia czy czas, gdy oboje czuliście się szczęśliwi. Odwiedźcie miejsca, które przywołają radosne wspomnienia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.