Uporanie się z zazdrością

Jeśli gryząca zazdrość nie daje ci spokoju, choć twój partner zerwał już romans, skorzystaj z którejś z podanych niżej tech­nik, stosowanych przez terapeutów w walce z chorobliwą za­zdrością. Wypróbuj je, bo ciągła, bezpodstawna zazdrość wcześ­niej czy później zniechęci twojego partnera, co przyczyni się do zniszczenia waszego związku. Mężczyzna uzna, że skoro i tak nieustannie go oskarżasz, to przynajmniej da ci powód.

Po pierwsze znajdź sobie ?krzesło zazdrości”. Postaw jedno wybrane krzesło w pokoju, w którym możesz zamknąć się na klucz i zostać sama. Kiedy czujesz ogarniającą cię zazdrość, siądź na nim i nie ruszaj się, póki atak nie minie.

Możesz też wypróbować metodę ?udawania”. Kiedy czujesz, że zżera cię zazdrość, musisz udawać obojętność, choć jest to ostatnie uczucie, jakie by ci przyszło na myśl. Nie możesz wypytywać partnera, gdzie był, co robił, oskarżać go o ogląda­nie się za kobietami ani kontrolować każdego jego ruchu poza domem. Terapeuci twierdzą, że udawanie pozwala zapanować nad uczuciem zazdrości. Jeśli w towarzystwie partnera będziesz zachowywać się rozsądnie i normalnie, choć kipisz ze złości, po pewnym czasie zaczniesz zbierać tego owoce – nawiążesz spokojniejszy, zdrowszy kontakt z partnerem.

Trzecia metoda polega na odejściu od nawyków, jakie wytwo­rzyła w tobie zazdrość. Musisz zerwać z obsesyjnym myśleniem o zdradzie oraz czujnością które ani na chwilę cię nie opuszczają. Stań się nieprzewidywalna. Jeśli zwykle natychmiast po jego powrocie do domu poddawałaś go przesłuchaniu, spróbuj zająć się innymi sprawami. Jeśli regularnie dzwoniłaś do niego do pracy cztery razy dziennie, zacznij to robić od czasu do czasu, o niespo­dziewanych porach. Zamiast pogłębiać nawyk śledzenia go niczym pies gończy, energię skieruj na jakieś własne zainteresowania. Zmuś się do takiego postępowania, nawet jeśli nie masz ochoty. Terapeuci przekonali się, że w ten sposób odchodzi się od zależ­ności i kurczowego trzymania się partnera, co charakteryzuje chorobliwie zazdrosne kobiety.

Ostatnią metodę należy zastosować dopiero, gdy jego romans już jest definitywnie skończony Jeśli jesteś gdzieś z partnerem, pokazuj mu interesujące kobiety Psychiatrzy nazywają to zwal­czaniem objawu jego własną bronią

I wreszcie musisz się zastanowić, czy twój partner specjalnie nie prowokuje cię do zazdrości. Niektórzy mężczyźni robią to, by utrzymać władzę nad partnerką dzięki temu upewniają się, że nadal trzymają ją w ręku. Przemyśl to sobie dokładnie. Jeśli uznasz, że tak właśnie jest w waszym wypadku, musisz partne­rowi powiedzieć, o co go podejrzewasz. Wytłumacz, że w ten sposób na pewno nie uzdrowi waszego związku.

Jeszcze jedno słowo na temat zazdrości: jeśli nie jesteś z nikim związana na stałe, zazdrość może stanowić objaw głębokiego zaangażowania z twojej strony, którego twój wybra­nek nie odwzajemnia. Jesteś stale zazdrosna, bowiem on nie daje ci miłości, której tylko ty pragniesz. W takim układzie nie masz żadnych szans. Więź nie jest dwustronna i mężczyźnie brak motywacji do zmiany jego stosunku do ciebie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.