Wyobraź sobie, że już nigdy więcej go nie zobaczysz

Napisz do niego list, taki jaki byś napisała, gdyby miał odejść na wieki. Wyznaj mu w nim rzeczy, o których chcesz, żeby wiedział. Niech on również napisze do ciebie. Wymieńcie się tymi listami. Cudowne, wzruszające rzeczy zawierają.

Każde z was niech wykona jakąś domową czynność, o której wie, że partner jej nie znosi

Jeśli twój partner uwielbia gotować, ale nie znosi zmywa­nia, pozmywaj za niego naczynia. Jeśli nienawidzisz odkurza­nia, niech on przejedzie elektroluksem po dywanach. Zwyk­łe wyręczenie w koszmarnych, domowych obowiązkach sta­nowi wyraz dobrej woli i przenosi współpracę na poważniej­sze kwestie.

Przyjmij aktywną postawą

Zamiast przyjmować rolę skrzywdzonego lub winnego (po­czucie winy prowadzi do niechęci), spójrzcie na siebie jak na osoby, które w jednakowym stopniu chcą poprawić sytuację. Raz na zawsze skończcie z obwinianiem i mściwością. Nieusta­jąca uraza oraz uparta żądza zemsty zniszczą jądro waszego związku, nawet jeśli zewnętrzna powłoka się utrzyma. Czy warto zapłacić taką cenę? Jeśli naprawdę uważasz, że ważniejsze dla ciebie jest podtrzymanie i poprawienie waszego związku, zgódź się odrzucić przeszłość i zacząć od nowa. Ilekroć poczu­jesz, że znów chcesz obwiniać czy szukać zemsty, przypomnij sobie, jaką za to płaci się cenę: nieodwracalne zniszczenie waszej więzi.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.