Płciowość kobiety i mężczyzny

Mężczyzn i kobiety dzieli również sposób reagowania na bodźce seksualne.

Sprowadza się to głównie do tego, że kobietom do osiągnięcia podniecenia seksualnego potrzeba więcej romantyzmu i intym­nej atmosfery. Oczekują czułości – miłych słówek, uścisków, pocałunków. To je podnieca. Płciowość mężczyzny jest silniej związana ze światem fantazji i stymulacją wizualną. Sam widok ładnej kobiety, jej nagiego ciała albo fantazja erotyczna i młody mężczyzna jest już podniecony i gotów do dzieła.

Niektórzy mężczyźni nie mogą zrozumieć, czemu kobiety tak się upierają przy zalotach, przeciągających się czułych pieszczo­tach jako wstępnej grze miłosnej przed właściwym stosunkiem. Natomiast kobiety często nie pojmują, dlaczego mężczyzna jest gotów od razu przystąpić do aktu seksualnego.

W małżeństwie silny związek męskiej płciowości z bodźcami wizualnymi często staje się przyczyną poważnego kryzysu erotycznego, jeśli żona zbytnio przybierze na wadze.

Kobiety, których zmysłowość nie jest aż tak silnie związana z wyglądem partnera, często nadal pożądają mężczyzny, który stracił zgrabną sylwetkę, ale ostatnia ankieta, jaką socjolog Lynn White przeprowadziła wśród tysiąca małżeństw, wykazała, że mężczyźni ogromną wagę przywiązują do tego, by ich małżonki pozostały smukłe. Doktor White zauważyła też, że małżeń­stwom częściej grożą problemy ze współżyciem, jeśli żona przytyła.

Musisz potraktować to poważnie, badania bowiem wykazują, że kiedy prosi się mężczyzn o ocenę ich małżeństw, znacznie większą wagę niż kobiety przywiązują do seksu. Jeśli nie odpowiada im to, co się dzieje w sypialni, często uważają się za nieszczęśliwych w małżeństwie. Tymczasem kobiety większy nacisk kładą na emocjonalną i uczuciową stronę związku. Jeśli na przykład mąż z tobą nie rozmawia albo nie słucha tego, co masz do powiedzenia, czy nie okazuje ci uczucia, zapewne będziesz uważać, że twojemu małżeństwu bardzo daleko do ideału.

Odmienne powody, jakimi mężczyźni i kobiety tłumaczą swoją niewierność, ukazują różnicę ich hierarchii wartości. Spytani, dlaczego zdradzili, mężczyźni najczęściej odpowiadają, że dla seksu. Kobiety mówią, że dopuszczają się wiarołomstwa dla zaspokojenia potrzeb emocjonalnych. W różnych badaniach mężczyźni charakteryzowali swoje związki pozamałżeńskie ja­ko bardziej seksualne niż uczuciowe, podczas gdy kobiety opisywały je jako bardziej uczuciowe niż seksualne. Pozamałżeńskie romanse kobiet i mężczyzn stanowią odbicie ich postę­powania, gdy byli jeszcze wolni: mężczyźni mogą sypiać ze swoimi dziewczynami, nie wiążąc się z nimi uczuciowo, pod­czas gdy wolne kobiety zwykle emocjonalnie angażują się znacznie głębiej.

Różnice między obu płciami pozostają znaczące i niezmienne zarówno przed, jak i po ślubie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.