CHCE DAĆ CI COŚ DO ZROZUMIENIA

Bardzo często romans stanowi formę przesłania. Na przykład pewna kobieta, pochłonięta pracą zawodową wspominała okres, kiedy większość czasu spędzała poza domem. Zjawiała się tam właściwie tylko po to, by przenocować. Jej mąż, co zrozumiałe, czuł się zaniedbywany. Nawiązał romans, odkryła to i kiedy oboje omawiali ten problem w obecności terapeuty, żona uświa­domiła sobie, że poprzez tę zdradę mąż próbował jej powiedzieć: ?Proszę, zwracaj na mnie większą uwagę i przestań uważać, że masz mnie raz na zawsze”. Usłuchała, skróciła godziny pracy i już wkrótce małżeństwo wróciło do normy.

Inna kobieta wróciła na uczelnię dokończyć studia na prawie. Mężowi bardzo jej brakowało. Godzinami przesiadywała nad książkami. Zaczął flirtować z koleżanką z pracy. Kiedy wieczo­rami zabierał ją na drinka, żona jakby tego nie zauważała, za bardzo absorbowała ją nauka. To go rozgniewało i wkrótce zaczął sypiać z kobietą z którą początkowo tylko flirtował. Zaczął jeszcze później wracać do domu. A żona nadal niczego nie podejrzewała. Jego gniew się pogłębił. Tak samo jak i ro­mans.

Po paru miesiącach uznał, że kocha tamtą kobietę, która poświęcała mu całą uwagę. Powiedział żonie o swoim nowym związku i stwierdził, że chce odejść. Żona wreszcie przejrzała na oczy i naturalnie poczuła się zraniona. On jednak upierał się, że kocha tamtą, więc go nie zatrzymywała. Mężczyzna przepro­wadził się do kochanki, ale dość szybko zorientował się, że z żoną łączyło go o wiele więcej niż z obecną partnerką. Za­dzwonił do żony i powiedział jej o tym. Teraz oboje poddają się terapii małżeńskiej, próbując odbudować swój związek. Przesła­nie męża było jasne i dobitne: ?Przestałaś mieć dla mnie czas i najwyraźniej nie obchodzi cię, co robię, gdy jesteś zajęta”. W tym momencie oboje tak układają swój plan dnia, by móc spędzać ze sobą więcej czasu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.