PRZYWRÓCENIE RÓWNOWAGI SIŁ

Ostatnio wiele romansów zaczyna się, gdyż dotychczasowy podział obowiązków został zachwiany. To właśnie miało miej­sce w małżeństwie Briana. Przywykł, że Geraldine zajmuje się domem. Mieszkanie zawsze było czyste, posiłki podane na czas, do Briana należała decyzja o wydatkach. Tak działo się do chwili, gdy Geraldine w wieku trzydziestu pięciu lat powróciła do pracy. Znalazła zajęcie w biurze handlu nieruchomościami i bardzo szybko zaczęła odnosić sukcesy. Wkrótce zarabiała prawie tyle co Brian. Miała własne zainteresowania, satysfakcję z wykonywanej pracy, a także pieniądze, którymi sama mogła dysponować. Coraz częściej zaczęli jadać w restauracji, bo brakowało jej czasu na gotowanie. Uważała, że mąż więcej powinien pomagać jej w domu.

W tym okresie Brian nawiązał romans z sekretarką, młodą kobietą której zawsze bardzo imponował. Związek ten stanowił próbę odzyskania części władzy, jaką Brian utracił, gdy żona wróciła do pracy i zaczęła w niej odnosić sukcesy. Nie przez przypadek na kochankę wybrał młodą kobietę, nad którą jeszcze mógł dominować.

Geraldine, dla której romans był ciosem, gotowa była rzucić pracę, by nie utracić męża, ale nie musiała podejmować tej decyzji. W trakcie terapii małżeńskiej Brian uświadomił sobie motywy, jakie nim kierowały. Kochał Geraldine i w końcu zdołał się pogodzić ze zmianą układu sił w ich związku.

Romanse, których przyczynę stanowi zmiana układu sił, często rodzą się, kiedy żona wraca do pracy, zaczyna zarabiać tyle samo lub więcej niż mąż, nagle zdobywa lepszą pozycję zawodową niż partner, lub gdy uzna, że należą jej się pewne prawa, których wcześniej się nie domagała.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.